Clinton High School Third Quarter Honor Roll

© 2018-Clinton Journal

HIGH HONOR ROLL

SENIORS

AYERS, ADDISON M.

BATESON, DAMION M.

CHANEY, NICOLE S.

ETTIEN, SAVANNAH L.

FILKIN, MADISON L.

FINFROCK, MEGAN E.

HENNENFENT, DANYE L.

HENNENFENT, DAYLE L.

HICKMAN, MAC L.

KANE, JONATHON J.

MAXWELL, KATELYN J.

MILLER, JAYDEN J.

OVERBEY, KATHLEEN H.

PATTERSON, KYLI R.

REEVES, BRYCE L.

SANDERS, OLIVIA J.

SAULSBERY, ALYSSA M.

SCOLES, KAILEE R.

SMITH, LAUREN N.

THAYER, BREANNA N.

WATERS, SOPHIA R.

WERTS, MAGGIE K.

WILLOUGHBY, HANNAH C.

WOODS, MARCUS D.

WOOLDRIDGE, HANNAH L.

JUNIORS

BIERBRODT, OLIVIA G.

BRODEN, KATHERINE R.

CALVERT, ZAYIN S.

COOPER, TESS E.

DUPONT-BARLOW, RYTY L.

GOERGEN, CASEY E.

HENSON, GILLIAN C.

HICKMAN, CLARA E.

HICKS, SARAH V.

HOLTMAN, LINDSEY M.

JAMES, ANNMAREE E.

KINDER, ALLISON R.

LONG, BRANDON J.

LONG, DEREK A.

LUX, EMMA R.

LYONS, AMELIA J.

MCGHEE, ANDREW L.

MILLS, ANNA N.

MURPHY-LEACH, JORDAN M.

OVERTON, MATTHEW A.

POLEN, ZOIE J.

PRUSER, RILEY M.

STEVENS, MADELYN J.

STURGEON, KAITLIN E.

TOOL, AMANDA R.

UNDERWOOD, SYDNEE E.

UPTON, TYLER K.

WILLIAMS, HANNAH C.

WORKMAN, CLAUDIA L.

SOPHOMORES

AUGHENBAUGH, ETHAN C.

BURKE, TORI L.

BURTON, CODY W.

CARTER, KRAYTON C.

DEMPSEY, JACKSON R.

EARL, OLIVIA N.

FABRIS, SARAH E.

HALE, IAN W.

IJAMS, CORRIE

MAIER, ELIZABETH G.

MAXWELL, CLAIRE H.

MCKINSEY, HALEY A.

MONTGOMERY, KARA N.

PRIMMER, JACOB G.

REEVES, BRETT K.

SCHLESINGER, DESTINY K.

STERR, KAYLA I.

SVENDSEN, SEAN E.

TURNEY, PAYNE E.

WADE, EMILY P.

WAYNE, GARRETT D.

WILLIAMSON, SKYLER H.

FRESHMEN

BEEBE, CASSIE R.

BLACK, ETHAN C.

CLIFTON, SAVANAH N.

HICKMAN, ZEKE C.

HUSTED, CONNER R.

KAUFMAN, MIA L.

MESSENGER, JACOB W.

NORD, INGA P.

OVERBEY, BETHANY K.

PAGEL, ANDREW J.

SWARTZ, RAYA L.

TAYLO, LYDIA M.

TAYLOR, KADENCE T.

TORBERT, ALEXA P.

VALENCIA, JUAN

WITTE, JACOB D.

WOLFE, BRENNEN J.

WORKMAN, CORDELL J.

A HONOR ROLL

SENIORS

BAKER, AUSTIN L.

BURTON, JOSHUA C.

CHAPMAN, SIERRA N.

DEFEBAUGH, TATUM R.

DEVORE, TANNER B.

FATHEREE, MITCHELL D.

KARR, BLAKE W.

KARR, JOHN C.

KERN, TENNYSON R.

ORNELAS, CAMERON

PEACOCK, CONNOR R.

RAUCH, AUSTIN D.

REYNOLDS, CHASE A.

ROBINSON, RIVER K.

SARTIE, JENNA R.

WERTZ, EMMA N.

WHITE, MILLIE K.

JUNIORS

ALSUP, CAMDYN R.

ARMSTRONG, MACKENZIE A.

BENTON, OLIVIA J.

BOUGHTON, GRACIE M.

BRODEN, LAUREN M.

CHAMPLEY, CALLIE R.

FOSTER, MASON C.

FOUGHT, KAITLYN E.

FRYMAN, KAYEDEN S.

KNAPP, JAMAICA M.

KNAPP, RAVEN X.

LINDQUIST, CHRISTINE L.

NORTH, ALYVIA S.

PATELSKI, KADY A.

PATTERSON, KANE J.

PATTERSON, KYLE A.

PETERSEN, LOGAN J.

REYNOLDS, CHRISTIAN A.

SCHEID, NICOLE B.

STONE, ABIGAIL M.

TAYLOR, EMILY N.

TORBERT, JAKE R.

WARGEL, KINSER P.

WITTE, GENESIS G.

WOOD, EVELYN M.

SOPHOMORES

ARNOLD, GRACE K.

BATESON, ELIZABETH G.

BENTON, LAURA R.

BRENNAN, TY D.

CRUTCHFIELD, MARIAH L.

ETTIEN, RAVEN L.

FRIESLAND, KAYLA B.

GREEN, DARCY C.

HEMPHILL, BRIAUNA T.

HOLT, MASON E.

HORN, TYLER D.

HOSPELHORN, BETHANY G.

KAUFMAN, MCKAYLA L.

LANG, TREVOR M.

NEWMAN, ALEC B.

OCAMPO, SARAH

OVEROCKER, KAELA M.

PHILLIPS, JACOB A.

RHODES, NATALIE A.

ROBBINS, HAYLEIGH A.

SANDAGE, EMILY R.

SCOTT, ARYN E.

STAUFFER, MAX C.

TAYLOR, KYLE S.

TAYLOR, LONI J.

TRUMMEL, JASMYNE S.

WEST, TYLER M.

FRESHMEN

BARGER, BREANNA M.

BUGGAR, KYREN S.

CERVANTEZ, ARIANNA A.

HENSON, NATALIE G.

JEWETT, BROOKE R.

KARR, MACKENZIE J.

LYONS, MICHAEL W. JR

MCCUE, MARGARET E.

PAKIDIS, ROBERT T. JR

RANSDELL, DEANN M.

SHAFFER, HAVEN T.

SMITH, KASEY D.

WEISS, KOLBY B.

WOODS, EVAN D.

YOUNG, COLE G.

B HONOR ROLL

SENIORS

ASH, CLARA L.

ATCHISON, ALEXIS N.

BAKER, DAMEON L.

BENSON, NOAH R.

BLANKENSHIP, CIERA D.

BORLAND, LUKAS G.

BRENNAN, BRYSON J.

BROWN, TILER M.

CASAREZ, BRENTON A.

CONATY, KEEGAN W.

DEFEBAUGH, TESSA K.

DIAL, CARSEN P.

DWYER, KEEGAN T.

ERVIN, EMILY A.

FRIESLAND, ALEXIS M.

HANES, COLE R.

HARVEY, BAILEY A.

HAYDEN, GARRETT C.

HOOD, JOSHUA B.

HOSPELHORN, JACOB S.

JACOBS, GABBRIELLA R.

JOHNSON, HALEE M.

LUKACH, ELIZABETH D.

MAGANA, EDGAR

MESSENGER, RACHAEL A.

MITCHELL, WELBY J.

MORRIS, HANNAH F.

MURPHY, DANIEL A.

NICHOLLS, CELESTE A.

OSGOOD, FRANKLIN B.

POWELL, DALLAS A.

PRUSER, ALLY N.

SANDERS, DALTON L.

SHOBE, LUKE M.

SMITH, DALTON T.

THRASHER, MEGAN C.

TISH, HOPE M.

TURNEY, WYNN J.

WADE, JACOB A.

WESTFALL, SETH S.

JUNIORS

CASE, CALLAHAN W.

CASTILLO, JULIAN N.

CHAPMAN, JOSEPH A.

CLIFTON, SYDNEY M.

COLEMAN, TABITHA L.

CONN, JUSTICE N.

DUNCAN-SAVAGE, WILLIAM J.

GLIDDEN, GABRIELLE F.

GREEN, JACALYN D.

HACKETT, AUSTIN L.

HAYNES, PEYTON D.

HINTZ, NICHOLAS T.

HOOPS, MADELYN J.

HORN, TRENT A.

JENKINS, MATTHEW R. JR

JORDING, JARED A.

KUNTZ, KAITLYN E.

LOWE, JESYKA D.

MCGHEE, ERIN T.

MCMATH, KOLTON M.

MORSE, JACOB W.

OSORIO, AMAIRANI I.

RICH, SAMUEL M.

RICHARDS, BAILYN I.

SHAW, ALEXANDRIA F.

SMITH, NATHANIEL J.

STARK, AUDREY R.

THOMAS, MYA N.

THOMAS, REID J.

WERTZ, CAMERON J.

WERTZ, RUSTIN D.

WHEELER, MERSADES V.

SOPHOMORES

AGUILAR, AUREANNA N.

ALEXANDER, MACY B.

BOND, EVA M.

BOYER, JOSIE E.

COOPER, CONOR W.

COX, THEODORE M. JR

CROSS, BRADEN D.

DAKE, CASSIDY R.

DAWSON, ALEXIS F.

DEAVERS, EVAN L.

DOWNS, MICAH B.

GUILLIAMS, GAGE J.

HARDWICK, LUCAS D.

HENDRIEX, TERRY L.

ISHMAEL, ABBY L.

KEMPLIN, ALEXIS S.

KORNEMAN, ELLA G.

LANE, KIMBERLY F.

LEBLANC, TRISTA C.

MAGANA, LENSLY

MARTIN, HUNTER M.

MASON, SIERRA L.

MCCAMMON, BRANDON L.

NICHOLLS, ASTASIA C.

NORD, ELSIE M.

ODANIELL, ETHAN L.

OLIVER, JALEIGH R.

OSWALD, MICHAEL S.

PEAVLER, CODY E.

QUINN, TRAVIS A.

RAMIREZ CASAREZ, LETICIA

RICH, JAYDLYNN A.

SLOAT, PRESTON A.

SMITH, ERICA R.

SOLIS, EDGAR E.

SPALDING, DALTON M.

SPURLING, MACKENA K.

STRANGE, JOSEPH D.

SWARTZ, GARRETT M.

THORNE, DAMIEN A.

THORNE, MAKAYLA R.

TRIMBLE, ALEXIS C.

TURNER, JESSICA A.

WEISS, KOLETON M.

WELCH, CLAYTON R.

WILSON, GRANT

WOLFE, JACOB M.

WOODBURY, DELANEY R.

ZBINDEN, CHRISTOPHER E.

FRESHMEN

ATKINS, BENJAMIN J.

BALDASSARI, VINCE L.

BALDWIN, CHANCE

BECK, KAILE A.

BLANKENSHIP, JAYDA N.

BOYER, TEJEN J.

BURKETT, SABRINA M.

CASAREZ, SEBASTIAN

CHIPMAN, JENNA B.

CHITWOOD, SELAH M.

DEERWESTER, ALEXANDER K.

EADS SNYDER, FAITH E.

GRIFFITH, LYRIC S.

HARPER, ABBY K.

HOOKER, REECE W.

MAPLE, ADYLYNN J.

MCCORMICK, KAIDYN I.

MCFEETERS, PIERCE K.

PAGE, EMILY M.

PETERSEN, OLIVIA L.

POLEN, CHASITY A.

PRUSER, KARLEE M.

RODAS, KEVIN J.

ROTH, AINSLEY I.

SAMAYOA-OSORIO, JACQLYNN A.

SANDERS, TRENTON E.

SCHMID, CARSON R.

SHANKS, ALAXIS J.

SMITH, EMILY M.

TIMERMAN, TANNER

TIPPET, ALEXANDER P.

ZOMBRO, BAYLEE N.


Video News
More In Local News